An Officer and a Spy
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 243 Görüntülenme

An Officer and a Spy

19. yüzseneın sonları ve 20. yüzseneın ilk haftalarında Fransa'yı ikiye bölen, edebiyattan medyaya bütün alanlarda etkisini hissettiren "Dreyfus Olayı", adını 1984 senesinde ajanlık suçlamasıyla ile ilgili yakalama emri çıkartılan Yüzbaşı Alfred Dreyfus'un daha sonra haksız yere yargılandığının meydana çıkmasıyla sonlanan bir süreçten alıyor. Düzmece belgelerle suçlanan ve gerisinde Avrupa'da süratle yasenemaya başlayan Yahudi Düşmanlığı'nın yattığı iddia edilen bu olayda, Dreyfus'un senelerce hapis yatmasına niçin olan isimlerden bazıları da intihar etmiştir. Fransız Devrimi'yle beraber gelen eşitlik, adalet ve kardeşlik gibi ilkelerin tersine Fransa tarihine kara bir leke olarak geride bıraktığımız bu vakanın sonucunda Fransa, olaydan 12 sene sonra Dreyfus'un suçsuzluğunu onar, halkın önünde söktüğü askeri rütbelerini törenle takar ve kendisini Legion d'Honneur Nişanı ile ödüllendirir. I. Dünya Savaşı'nda yine görevine dönen ve ülkesine hizmet eden Dreyfus 1935'de hayatını kaybeder.Dikkat! İzlemeye Çalıştığınız

An Officer and a Spy | Film Sitesi - Film izle - Full HD Film izle

Filmi sunucu yoğunluğumuz ve internet hızınıza bağlı açılacaktır. An Officer and a Spy | Film Sitesi - Film izle - Full HD Film izle filmine alt kısımda bulunan yorum sayfasından 1 Adet yorum yaparak açılış sıranda ilk sıralara gelebilirsiniz. 3 - 5 dakika sürebilir.
Yorum Yapmak için BURAYI TIKLAYIN


Reklamı Geç
7

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Özet & Detaylar

    19. yüzseneın sonları ve 20. yüzseneın ilk haftalarında Fransa'yı ikiye bölen, edebiyattan medyaya bütün alanlarda etkisini hissettiren "Dreyfus Olayı", adını 1984 senesinde ajanlık suçlamasıyla ile ilgili yakalama emri çıkartılan Yüzbaşı Alfred Dreyfus'un daha sonra haksız yere yargılandığının meydana çıkmasıyla sonlanan bir süreçten alıyor. Düzmece belgelerle suçlanan ve gerisinde Avrupa'da süratle yasenemaya başlayan Yahudi Düşmanlığı'nın yattığı iddia edilen bu olayda, Dreyfus'un senelerce hapis yatmasına niçin olan isimlerden bazıları da intihar etmiştir. Fransız Devrimi'yle beraber gelen eşitlik, adalet ve kardeşlik gibi ilkelerin tersine Fransa tarihine kara bir leke olarak geride bıraktığımız bu vakanın sonucunda Fransa, olaydan 12 sene sonra Dreyfus'un suçsuzluğunu onar, halkın önünde söktüğü askeri rütbelerini törenle takar ve kendisini Legion d'Honneur Nişanı ile ödüllendirir. I. Dünya Savaşı'nda yine görevine dönen ve ülkesine hizmet eden Dreyfus 1935'de hayatını kaybeder.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?