Cennet Sineması
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.5 IMDB Puanı 111 Görüntülenme

Cennet Sineması

, Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 sene sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üstüne doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiği zaman eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso adlı sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar. Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred’in yanısıra geçirmekte, filmlerle alakalı konuşmakta ve Alfred’in sinema konusu ile alakalı tecrübe ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore’nin hayatında mühim bir yere sahip olacak Alfred yardımıyla sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore’un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanmasının sonrasında Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı'nı da ülkesine götürmüştü.Dikkat! İzlemeye Çalıştığınız

Cennet Sineması | Film Sitesi - Film izle - Full HD Film izle

Filmi sunucu yoğunluğumuz ve internet hızınıza bağlı açılacaktır. Cennet Sineması | Film Sitesi - Film izle - Full HD Film izle filmine alt kısımda bulunan yorum sayfasından 1 Adet yorum yaparak açılış sıranda ilk sıralara gelebilirsiniz. 3 - 5 dakika sürebilir.
Yorum Yapmak için BURAYI TIKLAYIN


Reklamı Geç
7

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Özet & Detaylar

    , Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 sene sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üstüne doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiği zaman eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso adlı sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar. Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred’in yanısıra geçirmekte, filmlerle alakalı konuşmakta ve Alfred’in sinema konusu ile alakalı tecrübe ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore’nin hayatında mühim bir yere sahip olacak Alfred yardımıyla sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore’un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanmasının sonrasında Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı'nı da ülkesine götürmüştü.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?