netflix filmleri

netflix filmleri etiketine ait haberler listeleniyor.

Netflix Dizileri İlgi Odağı

05 Mar 2020
Haber

Netflix Dizileri İlgi Odağı

Geçmişten günümüze kadar büyük başarılarla gelen ve internet üzerinden dizi geleneği başlatan Netflix, ilk olarak Amerika’da bir DVD şirketi olarak kurulmuştur. Bir süre sonra dizi ve film seçenekleriyle tüm dünyaya açılmak isteyen Netflix, ülkemiz de dahil 130 ülkede girişim yaparak başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmıştır.

Netflix, bu zamana kadar hiçbir şekilde başarısız projeyle karşımıza çıkmamıştır. Bunun nedeninin ise analiz olduğunu söyleyebiliriz. Yani Netflix, her zaman belli başlı senaryolar kullanır ve diziler her zaman bağımlılık yaratabilir. Üstelik yabancı olarak eklenen dizilerin, neredeyse hepsinde Türkçe dil seçenekleri de mevcuttur. Bu nedenle Netflix dizileri konusunda da başarıyı kısa sürede yakalıyor.

Üç Kanalda Netflix Erişimi

İnternetiniz, Android veya IOS cihazınız veya akıllı televizyonunuz varsa Netflix platformuna üç kanaldan da erişebiliyorsunuz. Netflix dizileri gerçekten de fazlasıyla sürükleyici ve başarılı olduğu için normal yayın hayatına devam eden diziler, artık yavaş yavaş tahtından kalkıyor diyebiliriz.

Son zamanlarda Netflix benzeri birçok platformun da çıkış yakalamasıyla beraber insanlar artık internetten istedikleri diziye başlayarak, her diziyi izleyebiliyorlar. Üstelik paket olarak satın alınan Netflix’te, dört ayrı cihaza kadar aynı anda dizi veya film izleyebiliyorsunuz. İsterseniz bilgisayardan, telefondan veya akıllı tv üzerinden istediğiniz diziye anında ulaşabiliyorsunuz.

Netflix, ilk çıktığı dönemlerde yabancı diziler barındırıyordu. Türkiye’de patlama yaşamasıyla beraber eskiden normal televizyonlarda seyir hayatına devam eden diziler bile, yeniden çekilerek Netflix platformunda hayat bulmaya başladı.

Türk Diziler Çoğalıyor

Netflix dizileri artış göstermeye başladıktan sonra, platforma artık Türk dizileri de girmeye başladı. Eskiden zevkle izlediğimiz Behzat Ç. Gibi dizilerin de yayın hayatına başlamasıyla beraber, Netflix programlarında da Türk kullanıcılar bir hayli çoğalmaya başladı. Yıllar boyunca da bu başarıyla devam etmeyi hedefleyen Netflix, yerli ve yabancı farklı diziler için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Her zaman televizyon başında olamadığımız için, Netflix gerçekten de bizim için harika bir seçenek. Seyahat sırasında bile telefonumuzdan, istediğimiz bir diziye başlayarak sıfırdan bitirebilme imkanımız bile bulunuyor.

Netflix Dizileri: netflixdizileri.com/